Svjetske pripremne utakmice-Neymar postiže pobjednički gol, polu-glavni igrač Brazila hvata niz od 7 pobjeda Čilea

Južnoamerička regija kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo započela je natjecanje u Santiagu, Brazil je na gostovanju pobijedio Čile s 1: 0 i nastavio voditi u nizu od 7 utakmica. U drugom poluvremenu Neymarov udarac je obranen, a zamjenski Ribeiro je postigao dodatni udarac.

Zbog odbijanja Premier lige da otpusti, najmanje devet brazilskih reprezentativaca nije moglo sudjelovati, a Vinicius je prvi put startao za brazilsku seniorsku momčad. U prvom poluvremenu Brazil je imao samo jedan udarac u cilj, a dvije strane imale su 0-0 bez remija.

U drugom poluvremenu igrali su Ribeiro i Gersson, zamijenivši Viniciusa i Guimarãesa. Brazil je u 64. minuti izašao s mrtve točke! Danilo je nisko ubacio s desne strane, Ribeiro je ublažio Neymara, Neymarov udarac lijevom nogom obranio je Bravo, a Ribeiro je lijevom nogom udario u donji desni kut, 1-0.

Čile (5-3-2): 1-Bravo/4-Isra, 5-Paul Diaz, 17-Medel, 3-Maripan, 2-Mena/20-Aranguis (78 'Valdes), 13-Pulga, 8-Vidal /11-Vargas, 7- Morales (83 'Jimenez)

Brazil (4-4-2): 12-Vavierton/2-Daniello, 3-Militão, Marchinhos, 6-Alex Sandro/17-Paqueta, 8-Gil Maraes (46 'Gersson), 5-Casemiro, 7-Venicius ( ') (46' Ribeiro)/9-Gabriel (78 'Cunha), 10-Neymar